NA FORUM NIE TOLERUJEMY UKAZYWANIE ZDJĘĆ I FILMÓW EROTYCZNYCH!

NA FORUM RÓWNIEŻ PRZEBYWAJĄ DZIECI!

NIE MYŚL TYLKO O SOBIE!

PAMIĘTAJ WIEMY O TOBIE WSZYSTKO, W SIECI NIC NIE JEST ANONIMOWE!NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » ZDROWIE » ODCHUDZANIE. WYŁĄCZNIE JAKO, ŻYWIENIE RACJONALNE. ♥♥♥♥♥

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

ODCHUDZANIE. WYŁĄCZNIE JAKO, ŻYWIENIE RACJONALNE. ♥♥♥♥♥

PORADNIK ŻYWIENIOWY CZŁOWIEKA W XXI WIEKU.
  
WeKI
24.10.2012 21:38:57
Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Warszawa.

Posty: 18 #1037166
Od: 2012-7-24


Ilość edycji wpisu: 11
__________________________________________________________________________________________________________________________
ODCHUDZANIE, WYŁĄCZNIE JAKO: ŻYWIENIE RACJONALNE. ♥♥♥♥♥

60.TEMAT.
MOTTO: MASA, SIŁA, JAKO SUBSTANCJA ORAZ TREŚCI LOGICZNE TJ. ODŻYWIANIE ZDROWE I ROZSĄDNE. lol *****

ZAWSZE W ŻYWIENIU NALEŻY PAMIĘTAĆ O KILKU REGUŁACH ODŻYWIANIA CZŁOWIEKA:
Tzw. niezmiennych. Wyniki badań, w laboratoriach np. na oddziałach szpitalnych, czy w przychodniach zdrowia, wykazały bardzo duże podobieństwo między ludźmi 15 a 75 letnimi. Wynika z tych badań jednoznacznie, że różne osoby, a raczej Ich organizmy, reagują na pokarm niemal identycznie, ponieważ liczy się zawsze skład pierwiastkowy produktu zjedzonego przez człowieka, wobec którego, poszczególne narządy wykonują wyuczone przez miliony lat reakcje, długim procesem o nazwie: życie organizmów żywych na planecie Ziemia.

Dlatego też, w diecie racjonalnej należy wybierać pożywienie sklasyfikowane wg tabel tzw. INDEKS ŻYWIENIOWY TJ. IŻ PRODUKTU.

1. ENERGIA:
To głównie, jako podstawa CHLEB TYPU KR-IRL. IŻ=2,6%. Wiem, że to problem, że się go nie kupi, że trzeba samemu, ale dla pana piekarza toksyczna mąka ma znaczenie, natomiast Twoje zdrowie, dla pana piekarza znaczenia nie ma. Dlatego musisz koniecznie sam. Tylko bez miodu, bez rodzynek, bo sprzyjają otyłości i cukrzycy typu 2. Wyłącznie wg oryginalnego przepisu ze strony internetowej;
Skrót adresu strony w Internecie: INSTYTUTIRL.
ADRES:

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA2. MIĘSA:
Wyłącznie chude tj. wołowina, cielęcina, chudy drób bez skóry, cała dziczyzna.

3. RYBY:
Chude i tłuste, ale tłuste to tylko te dzikie, hodowlane wykluczone.

4. OWOCE MORZA:
Tylko dzikie, bez octu, bez żadnych dziwnych zalew i sosów.

5. OWOCE:
Zdecydowanie wszystkie, jakie znamy.

6. WARZYWA:
Wszystkie świeże, gotowane, pieczone i smażone, ale jeśli smażone to wyłącznie na kroplach oleju i wodzie, ponieważ chłoną tłuszcz. GLUKOZA NATURALNA; to ryż, wszystkie kasze, owoce, warzywa. Logika myślenia, postęp, spokój.

7. NABIAŁ:
Cały i wszystkie przetwory nabiałowe: wykluczony.
Mleko krowie na planecie Ziemia jest dla cielaka, a nie dla człowieka. Koncentracja składników, to oczywiste tycie człowieka, wyroby w markecie dodatkowe toksyny. Takich wyrobów cielakowi bym nie dał z szacunku dla zdrowia przyszłej krowy. Cielak staje się krową 12 razy szybciej, niż noworodek dorosłym człowiekiem. Jeśli babcia pod lasem hoduje krowę, karmi ją wyłącznie trawą, w zimie sianem i suszonymi burakami, to wtedy od takiej zdrowej krowy, mleko jedynie powoduje otyłość u ludzi, ze względu na koncentrację składników (nadmierne spożycie). Mleko w marketach oraz np. jogurty z proszku, albo żółty ser 45% tłuszczu o długim terminie przydatności do spożycia, to już inny problem. P. S. Najwięcej wapnia jest w szprotkach np. wędzone 1400 j. m., mleko tylko 120 j. m., jogurty 120-170 j. m.


7a. JAJA:
Wszystkie jaja np. kurze, przepiórcze są dozwolone.
Kurczaki nawet małe żywią się wyłącznie trawą, jak dobra gospodyni o nie dba, to również suchymi ziarnami zbóż, no i niekiedy kurczak dzióbnie robaka. To wszystko. Dla ludzi, którzy spożywają jaja kurze problem stanowi jedynie duża ilość tłuszczu, ale to w przypadku, gdy kury są karmione resztkami z pańskiego stołu i spożywają WYSOKIE WĘGLOWODANY z chleba oraz ciast, czyli chodzi o mąkę. Trzustka u kur działa podobnie jak u człowieka. Jaja zakupione w markecie; to ocenę zostawiam jednak bez komentarza.

8. WĘDLINY:
Wszystkie muszą być wykluczone. Dobra masarnia z 30 dkg mięsa, wykonuje 100 dkg wyrobu finalnego o nazwie smaczna kiełbasa, lub mówią chuda szynka. Resztę ponad te 30 dkg to azotany, azotyny, fosforany, i cała paleta polepszaczy smaku, zapachu, barwniki itd. To zwykły przekręt i dramat. Jeśli jest inaczej, to dlaczego stację telewizyjną nie wpuszczono do 9 z 10 masarni, które ta TV chciała pokazać. Pokazała tylko tą jedną, przygotowaną do pokazania w TV, i wyglądał ten zakład jakby tam nie było produkcji. Zwyczajnie szkoda słów, po prostu omiń.

9. MĄKA:
Każda mąka np. pszenna, żytnia, odmiana pszenicy tzw. orkiszowa i inne to: GLUKOZA NIENATURALNA, wykluczamy. Stymuluje otyłość oraz cukrzycę typu 2, wzdęcia i zaparcia mamy gwarantowane. Są to tzw. WYSOKIE WĘGLOWODANY TJ. OD 26.01% WZROSTU.

10. CUKIER:
Spożywczy, biały i brązowy. Wykluczamy. Otyłość, cukrzyca typu 2. GLUKOZA NIENATURALNA; to mąka i cukier. Irracjonalne zachowania, częsta zmiana nastroju, nerwowość.

11. NAPOJE:
Kawa ekspres lub rozpuszczalna kofeinowa, herbata czarna, zielona, czerwona, soki świeże owocowe, warzywne to tak. Herbaty smakowe wykluczone, karton oczywiście również wykluczony. Alkohol dozwolony to: wina wytrawne i półwytrawne, białe i czerwone, każde piwo jasne, lecz uwaga woda schodzi do 24 godzin po piwku, oraz wódki wyłącznie białe.

12. PRZYGOTOWANIE DO SPOŻYCIA:
Gotowanie w wodzie; tak. Gotowanie na parze; tak. Pieczenie wg uznania; tak. Smażenie na patelni; tak. Jest tylko warunek podstawowy: smażymy zawsze na kroplach oleju i wodzie, przyprawy to sól kamienna, morska, pieprz, sucha papryka. Olej z pestek winogron, oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, taka kolejność użycia, oczywiście do wyboru i smaku. Dokładniej przeczytasz w książce, naukowego INSTYTUTU IRL KRAKÓW. Książkę tą czytałem, ja się nią zachwycam, i w moim życiu jest na drugim miejscu, zaraz za elementarzem, a przed literaturą w oparciu o którą moja praca doktorska stała się faktem; warto po prostu zwyczajny niezbędnik.

PUENTA:
Z tej klasy tytularnym Profesorem się nie dyskutuje, należy wyłącznie się w Jego wykład wsłuchać. Tym profesorem jest; Przyroda planety Ziemia.

WYSTARCZY ZAPOZNAĆ SIĘ Z TREŚCIĄ PUBLIKACJI;
Książka, pt. PORADNIK ŻYWIENIOWY CZŁOWIEKA W XXI WIEKU.cool *****
Znajdują się w niej unikatowe tabele żywieniowe tzw. INDEKS ŻYWIENIOWY TJ. IŻ PRODUKTU. NISKIE WĘGLOWODANY, to np. banany, buraki, kasza, ryż, winogrona, ziemniaki. Publikacja zawiera pełną klasyfikację dostępnych w handlu artykułów spożywczych, tj. ponad 200 pozycji. Wybieramy pożywienie tzw. zalecane i dozwolone.

WYKLUCZAMY PRODUKTY TZW. ZAKAZANE:
Zaczynamy wtedy dopiero, opanowywać i odchudzać nasz organizm. W rozdziale NR 35, zamieszczono kompendium wiedzy nt: afrodyzjaki, seks, hormony, testosteron.

KOD 7 TJ. BIAŁKA, TŁUSZCZE, WĘGLOWODANY, WITAMINY, SKŁADNIKI MINERALNE, BŁONNIK, WODA:
Wymienione substancje są niezbędne do tego, by nasz organizm funkcjonował prawidłowo, komórki odpowiednio się tworzyły i regenerowały, w przeciwnym bowiem razie nowo powstające, są coraz gorszej jakości, w wyniku czego dochodzi najpierw do dolegliwości, następnie do rozlicznych chorób, szybkiej starości, aż w końcu do przedwczesnej śmierci. Długość życia komórek jest zróżnicowana np. leukocyty (białe krwinki) żyją około 10 dni, niektóre kubki smakowe na języku tylko kilka godzin, komórki mięśni kilka miesięcy, a komórki kości żyją aż 7-8 lat. W naszym organizmie następuje ciągły proces odnawiania się, czyli odbudowy. Aby mógł on przebiegać racjonalnie, musi być dostarczony materiał do budowy tychże komórek. Materiałem są oczywiście związki pokarmowe i składniki odżywcze, pozyskiwane przez nasz organizm wraz ze zjadanym pożywieniem.

CHLEB TYPU KR-IRL, JEST W CHWILI OBECNEJ NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWYM PRODUKTEM ŻYWIENIOWYM DLA CZŁOWIEKA NA PLANECIE ZIEMIA:
80% Energii (niskie węglowodany), antyotyłościowy (bardzo syci), antycukrzycowy (poziom cukru do 26% wzrostu). W całych swoich dziejach ludzkość (7 mld), nie stworzyła dotąd tak wartościowego i biologicznie wzorcowego produktu żywieniowego.

W ODŻYWIANIU PODSTAWOWYM ZAŁOŻENIEM JEST TO CO JEMY, A NIE O KTÓREJ GODZINIE I W JAKICH PORCJACH:
Organizm zakodowany jest genetycznie tak, aby oddziaływać na spożyty produkt żywnościowy adekwatnie co do składu tego produktu i wobec którego poszczególne narządy organizmu wykonują; zaprogramowane ewolucyjnym życiem na Ziemi reakcje (wyuczone przez miliony lat). Nieistotnym czynnikiem jest godzina, a pomniejszym ilość spożywanego pokarmu: liczy się zawsze skład pierwiastkowy „produktu” zjedzonego przez człowieka. Wszystkie czynniki inne niż skład mają znaczenia drugorzędne i można je nawet wstępnie pominąć. P. S. Pora spożywania posiłków nie jest istotna, a ich objętość powinna być uzależniona od indywidualnych potrzeb organizmu.

KONKLUZJA FINALNA:
Ilość żywności należy bezwzględnie dostosować do trybu życia, czyli zapotrzebowania energetycznego własnego organizmu. Najistotniejszym stabilizatorem wyrównywania braków energii u człowieka jest bez wątpienia tzw. CHLEB TYPU KR-IRL. Wskazana jest także zasadotwórcza cytryna ok. 2,5-4 sztuk / 24h. Sok z cytryny neutralizuje kwasowość soków trawiennych pustego żołądka zmniejszając łaknienie.

R E F L E K S J A:
INDEKS ŻYWIENIOWY, a; INDEKS GLIKEMICZNY, to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze. IŻ; to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody, czyli sfera faktów. IG; to wirtualne poglądy, dezinformacja, obłuda i biznes.

ORGANIZM CZŁOWIEKA BUDUJE NOWE KOMÓRKI W OPARCIU O SKŁADNIKI I ZWIĄZKI POKARMOWE:
Dostarczane mu wraz ze zjadanym pożywieniem. Jemy pokarmy tzw. śmieciowe, to komórki mamy w złym gatunku; Wynik: częste dolegliwości, choroby, niesprawny układ immunologiczny, również krótkie życie. Gdy natomiast spożywamy produkty biologicznie prawidłowe, wynik jest następujący: realizujemy konstruktywnie, długi cykl życia bez większych dolegliwości i chorób.

WYBÓR NALEŻY DO NASZEGO MÓZGU, KTÓRY GDY JEST ODŻYWIONY GLUKOZĄ NATURALNĄ:
Czyli tzw. NISKIMI WĘGLOWODANAMI TJ. DO 26% WZROSTU; to podejmuje trafne decyzje w tej realnie istniejącej dla rozumnego człowieka: rzeczywistości.

INSTYTUT naukowo-badawczy im. Prof. Ryszarda Lorenca w Krakowie. Dr inż. Jarosław MICHAŁ, telefon: 12 353 18 75, telefon/fax: 12 358 77 30. Info: INSTYTUT IRL KRAKÓW (Pn.-Pt. 10:00-17:00).

ARTYKUŁ JEST OCZYWIŚCIE DO WOLNEGO WYKORZYSTANIA:
Proszę tylko zauważyć, że treści w tym artykule stanowią identyfikację zjawisk, które są wyewoluowane przez przyrodę, i każdy może sobie prawdy te potwierdzić. Wartość stanowią wyniki badań laboratoryjnych, a nie puste ciągle powtarzane frazesy, nieprawdy biologiczne, czyli zwyczajnie pospolite kłamstwa. Chodzi też o to, że stale mówimy o rozszerzaniu się chorób tzw. plaga otyłości oraz plaga cukrzycy typu 2, jako o chorobach cywilizacyjnych.

DLA NAS TJ. IRL KRAKÓW, OKREŚLENIE CYWILIZACJA WIĄŻE SIĘ Z PODAWANIEM LUDZIOM WIEDZY, PRAWDZIWEJ I JASNEJ:
Oraz łatwej do potwierdzenia. Dopiero wtedy mówimy o cywilizacji, jako o pojęciu, bo samo słowo powtarzane wielokrotnie bez merytorycznych wyjaśnień nic nie uszczegóławia, a raczej utrudnia precyzyjną i logiczną ocenę prawd biologicznych.

MOTTO:
Mądrość człowieka polega na respektowaniu dokonań przyrody i nie zmienianiu jej zasad. Moją intencją jest przekazać tę wiedzę, ponieważ swoje własne życie realizujemy tu i teraz. Autorem przedstawionego artykułu jest; Dr inż. Jarosław MICHAŁ, konsultant INSTYTUTU IRL KRAKÓW.

Powyższe treści dzięki uprzejmości autora, zamieścił/a: jw. zakręcony *****
P. S. Od siebie tylko dodam, że te proste zasady zwyczajnie działają. Polecam i pozdrawiam Wszystkich, zwłaszcza Tych z nadwagą.

60.TEMAT.
ENGLISH VERSION:

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJABiologia, medycyna.


__________________________________________________________________________________________________________________________

_________________
REALIA. http://www.dieta.fora.pl/,61/,916.html
  
Electra22.03.2019 09:11:49
poziom 5

oczka
  
Gremlinka
09.05.2014 11:19:33
poziom 3Grupa: Użytkownik

Posty: 197 #1836783
Od: 2014-4-30
Czasem cięzko nie znając się pamiętać o tym wszystkim. Są diety, ktore są już rozbudowane w przepisy. Niekiey na całe tygodnie z wyliczeniem wszystkich posiłków z przelicznikiem kalorii oczko Trzeba tylko umieć to znaleźć. Ja znalazlam takie całe rozpisane tygodnie na stronie diety Cambridge.
  
runcoolfl
14.08.2014 13:46:56
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 250 #1917093
Od: 2014-7-14
Dokładnie, nie można jeść za mało, a nie warto też brać różnych suplementów, bo tylko sobie można zdrowie zepsuć
  
agaposzek
29.08.2014 19:48:56
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 326 #1928647
Od: 2014-4-13
Staram się jeść pięć posiłków dziennie, z czego dbam o to, żeby zawsze znalazły się wśród nich świeże warzywa i owoce - nie ma lepszego źródła witamin.
  
heweea
27.02.2015 14:03:35
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 43 #2055099
Od: 2015-2-3
z odchudzeniem trzeba uważać bo ja z takiego "nieracjonalnego" odchudzania narobiłam sobie biedy i dostałam takiej anemii że prawie wylądowałam w szpitalu. Jadłam buraki i wątróbkę ale nic mi nie pomagało. Wszystko się zmieniło odkąd biorę tabletki Chelaferr, czuję się już zdecydowanie lepiej i żelzo wraca do normy. Uważajcie z tym odchudzaniem.
  
Dalton
22.05.2015 21:22:14
poziom 3Grupa: Użytkownik

Posty: 137 #2110275
Od: 2015-5-19
Najważniejsza w jedzeniu jest regularność no i oczywiście to co jemy. Moja mama z tego co pamiętam to była na jakiejś diecie i zrzuciła dużo kilogramów w jakieś pół roku. Nie pamiętam dokładnie jak ta dieta się nazywała.
  
Kika
30.05.2015 12:29:18
poziom 4Grupa: Administrator 

Posty: 258 #2115755
Od: 2014-2-24
A możesz podpytać na jakiej? Bo moja mama szuka czegoś, żeby zrzucić przed operacją na kolano.
_________________
http://medox.org.pl/
  
Dalton
02.06.2015 21:17:37
poziom 3Grupa: Użytkownik

Posty: 137 #2117923
Od: 2015-5-19
Zapytałem się jej, moja mama była na diecie cambridge, słyszałaś może o niej?
  
Kika
14.06.2015 15:20:44
poziom 4Grupa: Administrator 

Posty: 258 #2124751
Od: 2014-2-24
Gdzieś mi się obiło, ale nie wiem o tym za wiele. Powiesz na czym polega i co się je?
_________________
http://medox.org.pl/
  
mgielka
17.06.2015 14:21:34
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 65 #2126794
Od: 2015-6-17
Chyba warto po prostu patrzeć na to co jemy.
Jeść mniej ale częściej
  
Dalton
19.06.2015 17:56:53
poziom 3Grupa: Użytkownik

Posty: 137 #2128516
Od: 2015-5-19
Kika, mama mówi, że najpierw trzeba skonsultować się z ich dietetykiem, można zrobić to chyba nawet przez tel. Ona tam miała właśnie gotowe posiłki typu kurczak etc. w takiej formie do podgrzania. Z ciekawości raz nawet sam skosztowałem i było całkiem smaczne.
  
Electra22.03.2019 09:11:49
poziom 5

oczka
  
Vanessa
22.06.2015 20:38:23
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Warszawa

Posty: 61 #2130227
Od: 2015-4-30
Sadzę że @Dalton - jak najbardziej ma racje, zanim zaczniemy się odchudzać najlepiej skontaktować się z dietetykiem. Po to żeby mogł dobrać dla Ciebie najlepszą i taka żebyś mogła dostarczyć odpowiednią ilość kalorii dziennie.
  
agaposzek
23.06.2015 20:11:17
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 326 #2131032
Od: 2014-4-13
    mgielka pisze:

    Chyba warto po prostu patrzeć na to co jemy.
    Jeść mniej ale częściej


Od dawna mówi się o tym, żeby jeść 5 mniejszych posiłków dziennie, wtedy nasz metabolizm dobrze funkcjonuje.
  
Kika
27.06.2015 13:37:44
poziom 4Grupa: Administrator 

Posty: 258 #2133344
Od: 2014-2-24
@Dalton popatrzyłam sobie u nich na stronie, to ze zdziwienia nie mogę wyjść jak widzę historie ludzi, którzy zgubili ogromne ilości ciała!
_________________
http://medox.org.pl/
  
Dalton
28.06.2015 19:53:07
poziom 3Grupa: Użytkownik

Posty: 137 #2133985
Od: 2015-5-19
Takie coś bardzo dobrze działa na motywację i na samo odchudzanie. Widzę, ze chyba spodobała ci się ta dieta bo wydźwięk twojego posta jest pełen entuzjazmu ;d
  
runcoolfl
10.10.2015 16:30:49
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 250 #2186887
Od: 2014-7-14
Myślę, że to jest sensowne podejście.
  
Vanessa
26.05.2016 08:58:38
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Warszawa

Posty: 61 #2288287
Od: 2015-4-30
Laseczki, dawno mnie nie było tutaj ale muszę się wam pochwalić że w miedzy czasie skusiłam się na ta dietę i sama osobiście schudłam 20kg jestem szczęśliwa jak nigdy dotąd, zmieniło się całe moje życie:-)
  
deresa
21.04.2018 20:15:34
Grupa: Użytkownik

Posty: 20 #2537537
Od: 2017-1-27
Jeśli mówimy o odchudzaniu - nie zapominajmy o błonniku wesoły Jakież było moje zdziwienie, kiedy zaczęłam stosować suplement colon i kilogramy zaczęły lecieć w dół. Oczywiście nie sam błonnik pomoże nam schudnąć, bo przede wszystkim nasza determinacja, ćwiczenia, systematyczność.
  
malolata
11.10.2018 11:55:07
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 41 #2594175
Od: 2016-5-3
Ja odchudzam się już od roku i powiem Wam, że w domu pilnowała mnie mama, a w szkole kusił mnie sklepik szkolny i słodkie bułki. Często poddawałam się i kończyłam dietę, ale od tego roku szkolnego nasz

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

powiększył swoją ofertę o zdrowe przekąski więc teraz i ja mogę sobie coś pysznego schrupać między lekcjami wesoły Najpyszniejsze są dla mnie snacki popcornowe wesoły Nie mają tylu kalorii co chipsy, a są bardziej sycące wesoły
  
Electra22.03.2019 09:11:49
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » ZDROWIE » ODCHUDZANIE. WYŁĄCZNIE JAKO, ŻYWIENIE RACJONALNE. ♥♥♥♥♥

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta

www.mlodziez.iq24.pl